Oblicza otępienia

Archiwum

Konferencja 2015

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie na Rzecz Propagowania i Rozwoju Wiedzy o Zaburzeniach Pamięci i Chorobach Otępiennych "Cogito" w Szczecinie zaprasza Państwa do udziału w konferencji pod nazwą "Oblicza Otępienia".

  • Termin: 19.09.2015, sobota
  • Miejsce: Multikino, CH Galaxy, Szczecin, Al. Wyzwolenia 18-20
  • Uczestnicy: około 500 osób, mieszkańcy Szczecina, seniorzy , rodziny i opiekunowie osób starszych oraz przedstawiciele środowisk medycznych i pracownicy socjalni związani z opieką osób starszych

Współorganizatorem konferencji zostali

  • Centrum Medyczne Euromedis
  • Ośrodek Terapii Zaburzeń Pamięci

Partnerami konferencji "Oblicza Otępienia" zostali

  • Zakład Psychologii Klinicznej i Psychoprofilaktyki Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego
  • Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora

Konferencja "Oblicza otępienia" otrzymała Mecenat Miasta Szczecin oraz patronat Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego i Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie.

Konferencja interdyscyplinarna "Oblicza Otępienia" to przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, a szczególności Szczecina. Podstawowym celem spotkania specjalistów w dziedzinie medycyny, psychologii i prawa z mieszkańcami naszego województwa jest zwrócenie uwagi na problem otępienia i jego wpływ na jakość życia osób starszych oraz ich bliskich. Będziemy starali się przybliżyć jak funkcjonuje starzejący się mózg i jak dbać o jego sprawność.

Spotkanie umożliwi ponadto dyskusję na temat różnych aspektów opieki zdrowotnej nad osobami żyjącymi z otępieniem, m. in. dostępność i jakość opieki medycznej, nowoczesne metody leczenia farmakologicznego czy wspieranie funkcji poznawczych metodami pozafarmakologicznymi.

Omawiany problem ma niezwykle ważny wymiar społeczny i ekonomiczny, ponieważ dotyka nie tylko osoby chore, ale także ich bliskich, w tym dorosłe dzieci, które niejednokrotnie muszą rezygnować z aktywności zawodowej i ról społecznych. Dlatego też kompleksowe wsparcie w obliczu rozpoznania otępienia powinno być zapewnione całym rodzinom.

Termin konferencji wybrany został nieprzypadkowo. Jak co roku miesiąc wrzesień na całym świecie poświęcony jest  chorobie Alzheimera z uwagi na przypadający 21. września międzynarodowy dzień tej choroby.
Konferencja "Oblicza otępienia" jest wydarzeniem cyklicznym i jest kontynuacją wcześniejszej Szczecińskiej Konferencji Alzheimerowskiej. Stowarzyszenie "Cogito" co roku przygotowuje spotkania dla mieszkańców Szczecina, które są odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie. W związku z organizacją konferencji i dużym zainteresowaniem społecznym powstaje portal internetowy dedykowany problematyce otępienia, który zapewni rzetelne informacje przygotowane przez specjalistów w tej dziedzinie. Z okazji wrześniowego spotkania powstanie publikacja oraz materiał multimedialny obejmujący tematykę zaburzeń pamięci i problemów rodzin i opiekunów z tym związanych. Konferencja "Oblicza otępienia" będzie równocześnie początkiem akcji przesiewowych badań pamięci pod nazwą "Jesień Seniora".

Stowarzyszenie na Rzecz Propagowania i Rozwoju Wiedzy
o Zaburzeniach Pamięci i Chorobach Otępiennych, KRS: 0000297255, REGON: 320467782, NIP: 8522525846
tel.: 91 819 22 00, tel. kom.: 515 989 922, info@alzheimer.szczecin.pl , www.alzheimer.szczecin.pl

wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.